Background

Hakkımızda

Hakkımızda

GEDES Mühendislik Müşavirlik,
Yapı tasarımı konusunda edinmiş olduğu bilgi birikimini, ulusal ve uluslararası projelerde yetkinlikle ortaya koymak ve titizlikle hazırlanmış tasarımlarını müşterilerinin memnuniyetine sunmak ihtiyacı ile kurulmuştur.
Genç ve yeniliklere açık, yapı tasarımını iş değil bir zevk olarak gören, tüm uluslararası yayınları takip eden, mesleki gelişmelere açık, her konuyu bilen değil, spesifik konularda uzmanlaşmayı amaçlayan, bilgiye ulaşmanın sonunun olmadığının bilincinde bir ekiple çalışmayı hedef edinmiştir.
Her projesine yeni bir heyecanla başlayan, tasarımlarını her seferinde sorgulayan, her soruna önce çözüm sonra daha iyi çözüm odağında bakan bir meslek bilincine sahiptir.
En sorunsuz, en kaliteli, en uygulanabilir tasarımları;  çevre bilinci ve kaynakların yerinde kullanımı ilkeleri ile birleştiren bir bakış açısıyla tamamlamayı amaç edinmiştir.
 
 
 
Ana Faaliyet Alanları:
• Çelik Yapı Tasarımı
• Betonarme Yapı Tasarımı
Yan Faaliyet Alanları
• Mekanik-Otomasyon Sistem Tasarımı
• Elektrik Tesisat Tasarımı
• Altyapı Projeleri Tasarımı
 
Firma Profili:
En güncel ulusal ve uluslararası yönetmeliklere(ASCE7-10, AISC360-10, ACI318-8, Eurocode2, Eurocode3) uygun yapı tasarımı.
Yapı  statiği  yanında,  hem  iç  tesirlerin  hem  düğüm  nokta  detaylarının  yönetmelik  hükümleri doğrultusunda titizlikle irdelenmesi.
Mühendislik prensiplerinden taviz verilmeksizin; emniyet, estetik ve ekonominin en uygun dengesinin sağlanması.
En güncel bilgisayar destekli tasarım ve detaylandırma araçlarının kullanılması. Veri girişi ve sonuçların yorumlanmasında titizlikle çalışılması.
Uygulanabilir ve ekonomik detaylar ile, malzeme sarfiyatında tasarruflu ve işlenebilirlik yetisine sahip yapısal elemanların çözümlenmesi.
Tasarım paydaşları ile tam koordineli çalışma şartlarını oluşturularak uygulama safhasında hatasız ve sorunsuz işleyişin tamamlanması.
Hakkımızda